Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietom?

Czy on jest zainteresowany? Myśli o Tobie na poważnie? A może chodzi mu tylko o jedno? Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Oto rzeczy, o których możesz nie mieć pojęcia.

Słucha, co do niego mówisz. I pamięta

Wspomniałaś o czymś raz, a on zakodował to w najgłębszych otchłaniach pamięci. Błyskotliwie sięga po ten fakt w momencie, kiedy się tego nie spodziewasz. I osiąga swój cel – przykuwa Twoją uwagę. To może być drobiazg, np. to, że wolisz maliny niż truskawki, kolor fioletowy a nie zielony, że nie znosisz jakiegoś gatunku muzyki czy znanego autora książek.

Broni Cię w towarzystwie

Po czym poznać, że on myśli o Tobie poważnie? Ważnym sygnałem jest to, jak mówi o Tobie w towarzystwie – czy chwali się Tobą, podkreśla Twoje mocne strony, zwraca uwagę innych na Ciebie, nawet jeśli żartuje sobie z Ciebie, to są to ciepłe żarty? Czy zdarzyło mu się stanąć po Twojej stronie? Zapytać, gdzie jesteś wspólnych znajomych? Dopytać o powód Twojej nieobecności? Gdy Ciebie nie ma, on dostrzeże to jako pierwszy?

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą?

Może Ci się wydawać, że mężczyzna, który jest zainteresowany, będzie dla Ciebie bardzo miły, uprzejmy, pomocny. I tak nierzadko się zdarza. Są faceci, którzy rozwijają przed Twoimi stopami czerwony dywan. Są też tacy, którzy działają całkiem inaczej, wprost przeciwnie – droczą się z Tobą, żartują sobie z Ciebie, w ten sposób próbują wzbudzić w Tobie emocje. Niekoniecznie radość, ale właśnie poirytowanie, czy w lżejszej formie zaciekawienie.

Po co?

Żebyś skupiła się właśnie na nim.

jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą

Próbuje Cię rozśmieszyć

Mężczyzna, który pokazuje Ci, że jesteś dla niego ważna, nierzadko mnóstwo czasu spędza na próbach rozśmieszania Cię. Jeden będzie opowiadał dowcipy, inny będzie posyłał aluzje, grał słowami, nieco kokietował. Wszystko po to, by wywołać na Twojej twarzy uśmiech. Nierzadko mężczyzna sprawdza Twoją gotowość do seksu, żartując na tematy erotyczne. To te wszystkie momenty, kiedy dzieli się „gorącymi” anegdotkami, czy żartami z podwójnym dnem. Właśnie w takich momentach bada Twoją reakcję.

Zainteresowany facet zrobi coś jeszcze – będzie śmiał się z Twoich żartów. Nawet tych mało śmiesznych. Możesz być pewna, że pierwszy wybuchnie śmiechem w towarzystwie, gdy powiesz coś zabawnego.

Przypatruje się Tobie

Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Zainteresowany mężczyzna może udawać brak zaangażowania, jednak jego oczy powiedzą wszystko. To one bezwiednie będą za Tobą podążały, podglądały Cię z ukrycia, to one będą przyczyną Twojego zakłopotania, kiedy poczujesz, że ktoś się uporczywie w Ciebie wpatruje.

Gdy jesteś bliżej jego zainteresowanie możesz odczytać po powiększonych źrenicach, gdy się w Ciebie wpatruje, uniesionych brwiach i wyrazie zaskoczenia na twarzy, dyskretnym oblizywaniu warg, a także ukazywanie wszystkich zębów w uśmiechu. Badania pokazują, że zainteresowany mężczyzna w kontakcie z kobietą, która mu się podoba boryka się…z nadmiarem śliny. Wszystko za sprawą zwiększonej produkcji testosteronu, który ma wpływ na większą produkcję śliny.

Zadaje Ci osobiste pytania

Mężczyzna zainteresowany kobietą błyskawicznie stara się skrócić dystans, który Was dzieli, dlatego będzie zadawał osobiste pytania, będzie robił wszystko, by lepiej Cię poznać i stworzyć więź między Wami.

Mowa ciała

Jak mężczyzna pokazuje zainteresowanie kobietą? Bardzo ważnym sygnałem jest jego mowa ciała, czyli sposób, w jaki jego ciało reaguje na Twoją obecność. I wcale nie w tym znaczeniu, o jakim mogłaś teraz pomyśleć.  Zwróć uwagę, czy siada z szeroko rozstawionymi nogami, czy stopy ustawia w Twoim kierunku, czy jest zwrócony w Twoją stronę.

Zwróć uwagę, czy on wykorzystuje najdrobniejszą okazję, by Cię dotknąć, musnąć Twoją dłoń, przytrzymując drzwi, dotknąć Twoich pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *