Największe błędy podczas malowania ust. Masz je na sumieniu?

Wydawać by się mogło, że nowoczesne kosmetyki nie sprawiają dzisiaj problemu. Łatwo się aplikują, świetnie dopasowują do kolorytu skóry, pięknie podkreślają urodę. Niestety w praktyce bywa różnie i nadal napotykamy na problemy, na przykład podczas wykonywania makijażu ust. Oto największe błędy podczas malowania ust. Znasz je?

Błędy podczas malowania ust. Eksperymentowanie przed wyjściem z domu, gdy przed Tobą ważne wydarzenie

Malowanie ust wymaga czasu i spokoju. Nie najlepszym momentem na eksperymentowanie jest „za pięć dwunasta”, gdy musimy wyjść z domu. Wtedy łatwo popełnić błąd.

Dobór koloru szminki to wcale niełatwe zadanie. Jeśli nie masz doświadczenia, wybierz delikatne kolory o satynowym wykończeniu.

Błędy przy malowaniu ust. Powiększanie czy pomniejszanie?

By wykonać prawidłowy makijaż, warto przyjrzeć się twarzy krytycznie i zwrócić uwagę, czy usta są zbyt cienkie i wymagają powiększenia, czy może są z natury grube i nie ma sensu ich za bardzo uwydatniać.

W przypadku cienkich ust nie sprawdzą się ciemne intensywne kolory pomadek, bo te jeszcze bardziej pomniejszą usta. Natomiast na dużych ustach nie najlepiej będą wyglądały ostre, jaskrawe kolory.

największe błędy podczas malowania ust

Szminka a popękane usta

Łatwo o błędy podczas malowania ust, gdy ich powierzchnia jest popękana, sucha lub gdy w kącikach ust znajdują się zajady. Gdy borykasz się ze słabą kondycją ust, po pierwsze skup się na odpowiedniej pielęgnacji i doprowadzeniu warg do perfekcyjnego wyglądu. Na ten czas, zanim usta wrócą do formy, zamiast ciemnych, wyraźnych szminek, wybierz odżywcze pomadki ochronne o działaniu regenerującym.

Błędy podczas malowania ust. Za ciemna konturówka, za jasna szminka

Bardzo częstym błędem jest dobranie zbyt ciemnej konturówki i zbyt jasnej szminki. Efekt zamiast pięknego podkreślenia ust – groteskowy. Makijażyści przypominają, że konturówka powinna być dobrana w taki sposób, by miała kolor możliwie zbliżony szminki.

Zbyt szeroko pomalowane usta

Chcesz mieć większe usta? Uważasz, że nic prostszego, jak tylko nałożyć kolor na obszar poza ich naturalną liną? Niestety, to tak nie działa. W ten sposób łatwo o przerysowany a nawet komiczny efekt. Konturówka służy po to, aby ujednolicić kształt ust i trzymać kolor w ich obrębie. Samo obsługiwanie się nią wymaga wprawy i ćwiczeń metodą prób i błędów.

Malowanie ust na zapas

Nawet najtrwalsze szminki znikają z ust. Tym szybciej, im częściej pijemy, jemy, czy całujemy się :). Jeśli chcesz dobrze wyglądać, zabierz szminkę ze sobą. Nie maluj się na zapas, nakładając zbyt wiele kosmetyku, bo łatwo o przerysowany efekt czy….pokrycie pomadką zębów.

Przeczytaj – komu pasują czerwone usta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *