Czarne obrączki ślubne – chwilowa moda czy ciekawy trend?

Zakup obrączek ślubnych to spore wyzwanie. Gdy decydujemy się na małżeństwo, nie zakładamy przecież krótkiego związku i błyskawicznego rozstania. Wierzymy, że z ukochanym dożyjemy sędziwej starości, a obrączki ślubne będziemy nosić przez kolejne kilkadziesiąt lat. Dlatego chcemy wybrać dobrze. Coraz częściej młode pary decydują się na czarne obrączki ślubne. Dlaczego?

Czarne obrączki ślubne - chwilowa moda czy ciekawy trend?
Czarne obrączki ślubne – chwilowa moda czy ciekawy trend?

Czarne obrączki ślubne – nowa propozycja

Choć przyznać należy, że pozycja złotych obrączek nie jest zagrożona, zdecydowanie najwięcej osób preferuje bowiem klasyczne rozwiązania, przetestowane przez lata, to moda na czarne obrączki ślubne jest coraz silniejsza. I trudno ją obecnie ignorować.

Osoby, które decydują się na czarne obrączki podkreślają ich unikalny, oryginalny charakter, niebanalny design. Mówi się o ultranowoczesności, czy niezwykłym pomyśle, który został wprowadzony w życie.

Czarne obrączki ślubne są zaskakujące, wzbudzają zainteresowanie, a często również skrajne emocje. Bo albo się prawdziwie podobają, albo mówi się o nich jako o rozwiązaniu niepasującym, przesadnym. Zwraca się uwagę na kolor, który według niektórych źle się kojarzy i nie pasuje na ślub. Wiele osób martwi się również, że moda na czarne obrączki ślubne szybko przeminie, a para, która zdecydowała się na nietypowy wzór,  będzie żałowała i zostanie zmuszona patrzeć na niego każdego dnia.

Z czego wykonuje się czarne obrączki ślubne?

Czarne obrączki wykonuje się z tytanu albo z karbonu. Koszt pary obrączek z tych materiałów wynosi około kilkuset złotych za parę.

Tytan jest bardzo odporny, ma wysoką wytrzymałość mechaniczną, jest trudny do zarysowania.  Nawet jeśli pojawią się zarysowania, to usunięcie ich jest dużo prostsze niż z obrączek złotych. W wersji satynowej tytan wygląda szalenie estetycznie i jest wybierany przez prawdziwych koneserów.

Karbon to nic innego jak włókno węglowe, dość ciekawy i zaskakujący materiał niewykorzystywany w jubilerstwie na szeroką skalę. Docenia się go głównie ze względu na lekkość i trwałość. Ma ciekawą fakturę, a głęboki czarny kolor daje niezwykle elegancki efekt. Często łączy się ten materiał ze szlachetnymi kamieniami – diamentami – białymi lub czarnymi.

Czarne obrączki ślubne mogą być wykonane również z czarnego złota (i ta opcja jest najdroższa, koszt około 2000 złotych za parę).

I co Wy na to? Podobają się Wam czarne obrączki ślubne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *